Mamy zarezerwowany termin ślubu w łódzkiej Archikatedrze. Czy musimy kontaktować się z organistą i ponosić dodatkowe koszty?

Jest to zależne od zakresu oprawy muzycznej, na jaką Państwo się zdecydujecie. Oprawa muzyczna w podstawowym zakresie, obejmująca wyłącznie śpiewy liturgiczne i zagranie Marsza Weselnego na zakończenie nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, nie trzeba także podejmować żadnych szczególnych ustaleń. Jeśli jednak chcecie Państwo szerszy zakres oprawy muzycznej to konieczny jest kontakt z organistą pełniącym dyżur w dniu Państwa ślubu i wniesienie dodatkowych opłat.

Kiedy powinniśmy kontaktować się z organistą?

W Archikatedrze pracuje trzech organistów. Grafik ich dyżurów ustalany jest z około 4-tygodniowym wyprzedzeniem. Prosimy więc o kontakt nie wcześniej niż miesiąc i nie później niż 3 dni przed datą Państwa ślubu.

Gdzie znajdę kontakty do organistów?

Kontakty telefoniczne do organistów znajdziecie Państwo na niniejszej stronie internetowej - na dole paska po prawej stronie witryny (pod wykazem dyżurów), oraz w menu ORGANIŚCI I ORGANY.

Mam zaprzyjaźnionego skrzypka, który chciałby zagrać na naszym ślubie. Czy jest to możliwe, czy będzie mógł liczyć na akompaniament organisty?

Tak, oczywiście. Możecie Państwo sami zorganizować udział solistów, tylko prosimy o poinformowanie o tym organisty pełniącego dyżur w dniu Państwa ślubu. Organista będzie mógł zagrać akompaniament, z tym że wchodzi to już w zakres rozszerzonej oprawy muzycznej i wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Chcielibyśmy uświetnić naszą uroczystość ślubną udziałem solisty, ale nie mamy kontaktów w tym środowisku. Czy możemy liczyć na pomoc w znalezieniu kompetentnej osoby?

Jak najbardziej - należy zgłosić się do organisty pełniącego dyżur w dniu Państwa ślubu - on przekaże Państwu numery do osób współpracujących z łódzką Archikatedrą.