Zawarcie sakramentu małżeństwa to jedna z kluczowych decyzji i jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Przygotowania do tego momentu trwają długie miesiące - Parze Młodej zależy na tym, aby ta szczególna chwila miała niecodzienną oprawę. Jednym z ważnym elementów wpływających na piękno oprawy sakramentu jest muzyka. W łódzkiej Archikatedrze przywiązujemy do niej szczególną wagę. Świątynia ta posiada bowiem doskonałej jakości koncertowe organy, oraz ciekawą akustykę, potęgującą monumentalne brzmienie instrumentu.

Stworzyliśmy dla Państwa specjalną internetową witrynę, poświęconą wyłącznie oprawie muzycznej ślubów w Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Ufamy, że taka internetowa forma kontaktu i przekazu informacji ułatwi sprawną organizację uroczystości zaślubin. Czas bezpośrednio poprzedzający uroczystości ślubne niesie ze sobą potrzebę zorganizowania i skoordynowania wielu spraw i odbycia szeregu spotkań. Dzięki niniejszej stronie internetowej możecie Państwo poznać szczegóły i zasady związane z oprawą muzyczną ślubu.

W jaki sposób skorzystać z niniejszej strony i sprawnie zorganizować oprawę muzyczną ślubu?

Na samym początku konieczne jest podjęcie decyzji - jakim zakresem oprawy muzycznej jesteście Państwo zainteresowani. Szczegóły znajdują się w dziale OPRAWA MUZYCZNA.
Jeśli zdecydujecie się Państwo na rozszerzoną oprawę muzyczną, oraz w przypadku kiedy planujecie Państwo udział solistów (wokal, skrzypce, flet itp.) konieczny będzie kontakt z organistą, który będzie grał w terminie Państwa ślubu. Terminarz dyżurów organistów jest ustalany z 4-tygodniowym wyprzedzeniem i jest widoczny w prawej kolumnie nieniejszej strony. Numery telefonów do organistów znajdziecie Państwo w dziale ORGANIŚCI I ORGANY.
Z przebiegiem uroczystości ślubnych możecie się Państwo zapoznać w dziale O SAKRAMENCIE.
Listę najczęściej wykonywanych utworów na uroczystościach ślubnych znajdziecie Państwo w dziale REPERTUAR.
Lista odpowiedzi na najczęstsze pytania znajduje się w dziale PYTANIA I ODPOWIEDZI.

Zapraszamy do lektury !